Czwartek 25 kwietnia 2024

W listopadzie 1918 roku, po 123 latach, Polska odzyskała niepodległość. W 101 rocznicę tego wydarzenia w Bełchatowie zorganizowano szereg wydarzeń upamiętniających to wydarzenie. W uroczystościach udział wzięli samorządowcy, przedstawiciele organizacji, stowarzyszeń,szkół, mieszkańcy, nie zabrakło także władz powiatu, w osobach: Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr, wicestarosty Jacka Bakalarczyka, członka zarządu Marka Jasińskiego, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Rybaka.

a może to
Uroczystości rozpoczęły się w Parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika mszą świętą. Następnie przy Placu Wolności przy posągu Marszałka Józefa Piłsudskiego odśpiewano hymn państwowy, nie zabrakło przemówień okolicznościowych, a nowi członkowie Jednostki Strzeleckiej 1001 w Bełchatowie złożyli przysięgę. Częścią artystyczną wydarzenia był występ Miejskiej Orkiestry Dętej „Grocholice”. Jak co roku zorganizowano także poczęstunek w postaci „wojskowej grochówki”.

W murach Miejskim Centrum Kultury odbył się Koncert Laureatów XIX Regionalnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej Moja Ojczyzna- którego organizatorem jest Regionalne Towarzystwo Społeczno-Kulturalne „ERSKA” w Bełchatowie. Na scenie wystąpili młodzi artyści z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego powiatu.

Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji