Sobota 20 kwietnia 2024

Święto OSP w Wielopolu

Święto strażaków w Wielopolu - Jubileusz 50-lecia Powstania Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz poświęcenie i przyjęcie Sztandaru Jednostki. Patronat nad wydarzeniem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.

główne
Obchody Jubileuszu 50-lecia Powstania Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz poświęcenie i przyjęcie Sztandaru Jednostki – to wyjątkowe wydarzenie dla braci strażackiej. Dowodem godności i honoru jakimi szczyci się Ochotnicza Straż Pożarna jest posiadanie sztandaru. OSP Wielopole od teraz może cieszyć się własnym sztandarem. A jest to bardzo ważny symbol, a także element tradycji. To właśnie wokół niego rodzi się poczucie wspólnoty łączącej wszystkich strażaków, a także świadomość i pamięć tego, że praca strażaka to bezinteresowne bohaterstwo oraz służba dla ogółu. Z okazji tego pięknego jubileuszu uhonorowano medalami, odznakami i dyplomami długoletnich, zasłużonych strażaków.
Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości i zaproszeni goście biesiadowali w miłej, wręcz rodzinnej atmosferze.

Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji