Piątek 29 marca 2024

Święto polskiej energetyki w PGE GiEK

Obchody Dnia Energetyka w spółce PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, rozpoczęły się tradycyjnie 14 sierpnia w Bełchatowie mszą św. w intencji energetyków i ich rodzin, celebrowaną przez ks. Biskupa Marka Marczaka. Po mszy w bełchatowskiej hali widowiskowo-sportowej odbyła się akademia, na której uhonorowano zasłużonych pracowników odznaczeniami branżowymi i państwowymi.
głów

W związku z pandemią koronawirusa, tegoroczne uroczystości odbyły się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, z ograniczoną liczbą gości. W akademii udział wzięli m.in. Paweł Sałek, Minister Kancelarii Prezydenta RP - Doradca Prezydenta RP, europoseł Anna Zalewska, Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki, Piotr Adamczyk, wicemarszałek woj. łódzkiego, a także przedstawiciele władz samorządowych i kościelnych. Grupę Kapitałową PGE reprezentował Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej oraz cały zarząd PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna na czele z prezes Wiolettą Czemiel-Grzybowską.
Wśród wielu gratulacji, które otrzymali energetycy z PGE GiEK, były życzenia od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Premiera Mateusza Morawieckiego, Wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina oraz Michała Kurtyki – ministra klimatu.
Prezes PGE GiEK podziękowała także za wsparcie, jakie spółka otrzymuje od władz krajowych, parlamentarzystów oraz samorządowców wszystkich regionów, na terenie których prowadzi swoją działalność.
Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr wraz z Wicestarostą Jackiem Bakalarczykiem  złożyli na ręce Pani Prezes list gratulacyjny wraz z życzeniami dla wszystkich pracowniów sektora energetycznego i ich rodzin.

Ze względu na pandemię, liczba zaproszonych na uroczystość pracowników z najdłuższym stażem pracy i sukcesami na rzecz spółki została znacznie ograniczona. Kilkadziesiąt osób uhonorowano odznaczeniami państwowymi i branżowym. Za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa oraz za propagowanie idei czerwonokrzyskiej Złotym Krzyżem Zasługi został uhonorowany Mariusz Warchoł, pracownik Elektrowni Bełchatów. Podczas akademii wręczono także 22 Złote Medale za Długoletnią Służbę, 17 odznaczeń za zasługi dla energetyki oraz jeden dyplom za zaangażowanie w rozwój innowacyjności.

www.pgegiek.pl
foto.: BTF/A. Juchniewicz