Sobota 20 kwietnia 2024

Święto z duchem Nelly i Stefana

Godnie i uroczyście zapowiadają się powiatowe obchody 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej, zwanej "Cudem nad Wisłą", przygotowywane przez  Powiat Bełchatowski i Związek Strzelecki „Strzelec” Jednostkę Strzelecką 1001 im. gen. dyw. J. Głuchowskiego, dotowane przez samorząd powiatu bełchatowskiego, przy współpracy parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika i parafii pw. NNMP. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i organizatorzy zapraszają 15 sierpnia do wspólnego oddania hołdu bohaterom, w tym Nelly i Stefanowi Hellwigom, legendarnym mieszkańcom Bełchatowa.
glowne cud
Program uroczystości:
10.30  Złożenie kwiatów przez delegacje i zaproszonych gości przy pomniku Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej, ul. Czyżewskiego 3 w Bełchatowie na placu parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika.
10.45  Symboliczne złożenie kwiatów przez Starostę Powiatu Bełchatowskiego i Prezydenta Miasta Bełchatowa w imieniu mieszkańców Powiatu Bełchatowskiego przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego na Placu Wolności w Bełchatowie.

11.00  Zbiórka delegacji, pocztów sztandarowych i zaproszonych gości w Parku Olszewskich przed Muzeum Regionalnym w Bełchatowie.
11.05  Symboliczne złożenie kwiatów przez Starostę Powiatu Bełchatowskiego i Prezydenta Miasta Bełchatowa w imieniu mieszkańców Powiatu Bełchatowskiego na Grobie Stefana i Nelly Hellwigów przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie.
11.10  Przemarsz delegacji, pocztów sztandarowych i zaproszonych gości z Parku Olszewskich do Parafii Narodzenia NMP, ul Kościuszki 2 w Bełchatowie.
11.20  Przemówienia, modlitwa za zmarłych, apel poległych, salwa honorowa.
11.40  Złożenie kwiatów przez delegacje i zaproszonych gości przy Pomniku Pamięci Bełchatowian przy parafii pw. Narodzenia NMP, ul. Kościuszki 2 w Bełchatowie.
12.00  Uroczysta Msza święta polowa w intencji Ojczyzny.

Zespół ds.Promocji