Piątek 19 kwietnia 2024

Sytuacje kryzysowe pod kontrolą

W bełchatowskim starostwie odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
kryzys
 Podczas spotkania przedstawiciele samorządów, służb i instytucji omówili bieżące sprawy dotyczące bezpieczeństwa w naszym powiecie. Skupiono na się akcji zimowego utrzymania dróg i wysłuchano sprawozdań: Rejonu Energetycznego na temat stanu sieci i urządzeń elektroenergetycznych, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego na temat stanu bezpieczeństwa budowlanego obiektów w aspekcie dużych opadów śniegu, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej na temat działań prewencyjnych dotyczących niebezpieczeństw w postaci pożaru i wydzielania się tlenku węgla oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie na temat pomocy udzielanej mieszkańcom, z uwzględnieniem rodzin dotkniętych przemocą w rodzinie i innymi patologiami.

Posiedzenie prowadziła Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski. Obecny był także Jacek Bakalarczyk, wicestarosta bełchatowski oraz Marek Jasiński, członek Zarządu Powiatu.

__________________________________________________________

Krzysztof Borowski