• W związku z problemami technicznymi dostawcy usług telefonicznych dla starostwa uruchomione zostały nowe numery tel. do urzędu: 508252849,  603636766. Za utrudnienia przepraszamy. . ∗
Piątek 25 maja 2018

Szpilki i kalosze na bieżni

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie, czyli popularnego „Energetyka”, pokazali, że są wysportowani, ale i potrafią traktować rywalizację z przymrużeniem oka. Dlatego biegali na czas w... butach na obcasie, kaloszach, grali w piłkę zresztą świata i pokonali dystans jednego Energola. Wszystko to odbywało się w ramach otwartej kampanii aktywności fizycznej „Aktywny Energetyk”.
W ramach akcji uczniowie zmierzyli się najpierw na szkolnej strzelnicy w turnieju strzeleckim. Następnie na stadionie lekkoatletycznym Powiatowego Centrum Sportu odbyły się zawody sportowe. Pani zmierzyły się w sprincie w szpilkach, natomiast panowie spróbowali swych sił biegnąc na dystansie stu metrów w... kaloszach. Okazało się, że w tak nietypowym obuwiu można jednak osiągać niezłe rezultaty... Wielu biegaczy wystartowało w biegu na dystansie jednego Energola, czyli wokół szkoły. Zwieńczeniem imprezy był mecz piłkarski Energetyk - Reszta Świata.

Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy