• Informujemy, że w związku z remontem sieci teleinformatycznej oraz remontem pomieszczeń Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru, Referat ds. Ewidencji gruntów i budynków od 22 czerwca 2017 r. zostaje przeniesiony na I piętro w budynku głównym starostwa . Zadania realizowane przez Referat, a obejmujące w szczególności aktualizację i udzielanie informacji z ewidencji gruntów i budynków , w tym wydawanie wypisów i wyrysów odbywać się będzie w pokoju nr 100. ∗
Piątek 23 czerwca 2017

Szpilki i kalosze na bieżni

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie, czyli popularnego „Energetyka”, pokazali, że są wysportowani, ale i potrafią traktować rywalizację z przymrużeniem oka. Dlatego biegali na czas w... butach na obcasie, kaloszach, grali w piłkę zresztą świata i pokonali dystans jednego Energola. Wszystko to odbywało się w ramach otwartej kampanii aktywności fizycznej „Aktywny Energetyk”.
W ramach akcji uczniowie zmierzyli się najpierw na szkolnej strzelnicy w turnieju strzeleckim. Następnie na stadionie lekkoatletycznym Powiatowego Centrum Sportu odbyły się zawody sportowe. Pani zmierzyły się w sprincie w szpilkach, natomiast panowie spróbowali swych sił biegnąc na dystansie stu metrów w... kaloszach. Okazało się, że w tak nietypowym obuwiu można jednak osiągać niezłe rezultaty... Wielu biegaczy wystartowało w biegu na dystansie jednego Energola, czyli wokół szkoły. Zwieńczeniem imprezy był mecz piłkarski Energetyk - Reszta Świata.

Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy