• Informujemy, że w związku z remontem sieci teleinformatycznej oraz remontem pomieszczeń Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru, Referat ds. Ewidencji gruntów i budynków od 22 czerwca 2017 r. zostaje przeniesiony na I piętro w budynku głównym starostwa . Zadania realizowane przez Referat, a obejmujące w szczególności aktualizację i udzielanie informacji z ewidencji gruntów i budynków , w tym wydawanie wypisów i wyrysów odbywać się będzie w pokoju nr 100. ∗
Sobota 19 sierpnia 2017

Szykujemy rowery na powiatowe szosy

35 kilometrów mają do pokonania uczestnicy najbliższej wyprawy rowerowej, organizowanej przez bełchatowskie starostwo i Załogę Rowerową „Zgrzyt” w sobotę, 5 sierpnia. Będzie to już kolejna w tym roku odsłona cyklu „Rowerem przez powiat”.
Trasa o nazwie „Szosowa” powiedzie z Bełchatowa przez Domiechowice i Emilin do Parzna. Następnie rowerzyści skierują się na Strzyżewice i Sromutkę. Będą przejeżdżać obok zbiornika „Grębociny”. Trasa powrotna zaplanowana jest przez Wygodę, Apolinów, Ławy i Zawady. Niezbyt wprawieni rajdowcy mogą być spokojni o swoją kondycję, bowiem będą postoje na odpoczynek, a jeden dłuższy na ognisko i pieczenie kiełbasek, ufundowanych z budżetu powiatu. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Przed jego rozpoczęciem każda osoba musi zapoznać się z regulaminem (ulotki z tekstem będą rozdawane przed startem).
Start odbędzie się o godz. 13 z placu obok budynku starostwa przy ul. Pabianickiej 17/19. Tradycją powiatowych wypraw rowerowych jest nadawanie im umownych kolorów, co rajdowcy mogą podkreślić elementami stroju, gadżetami etc. Sobotni rajd ma barwę pomarańczową.

A.Zawodzińska
Zespół ds. Promocji