Środa 24 kwietnia 2024

Tak spełnia się marzenia innych

Rotor rehabilitacyjny, kupiony za pieniądze uzyskane ze zbiórki nakrętek (ok. 4 tys. zł) i datki zebrane na charytatywnym turnieju piłki nożnej (4,8 tys. zł) pomoże Patrycji Oszczyk, podopiecznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bełchatowie, usprawnić nogi i ręce. Dziewczynka otrzymała też komputer i program piktograficzny. Centrum Kształcenia Praktycznego, którego organizuje akcje zbierania nakrętek, przygotowało także małą uroczystość podsumowania akcji.
glowne
Łzy wzruszenia i radości towarzyszyły Patrycji Oszczyk i jej mamie, kiedy dziewczynka po raz pierwszy spróbowała działania nowego sprzętu. Patrycja Oszczyk jest wychowanką Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bełchatowie. Ma 17 lat i wiele marzeń i pasji, którymi z powodu niepełnosprawności nie może w pełni się cieszyć. Jedną z nich jest taniec. Sprzęt, kupiony za pieniądze za nakrętki, pomoże usprawnić dziewczynce nogi i ręce. Komputer z programem piktograficznym to także ważny element w rozwijaniu umiejętności psychosomatycznych dziecka.

- Jestem bardzo wdzięczna za pomoc, o którą tak naprawdę krępowałam się prosić. Ale dziś jestem szczęśliwa, bo spełniło się moje i mojej córki marzenie – mówiła wzruszona mama Patrycji podczas uroczystości podsumowującej akcję. - Teraz będziemy mogły ćwiczyć w domu. Do tej pory korzystałyśmy odpłatnie z pomocy gabinetów rehabilitacyjnych.

Andrzej Jędrzejczyk, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie, pomysłodawca i organizator akcji przyznaje, że mimo wysiłku związanego z przeprowadzeniem przedsięwzięcia, jest pełen euforii i wiary w jego sens. Jak mówi, dla takich chwil warto żyć, czyli chwil, w których jest się świadkiem czyjegoś szczęścia.

- To nasza trzecia akcja dla dziecka z SOSW i z pewnością nie ostatnia, bo już wystartowaliśmy z kolejną dla Ani Tarki – mówi Andrzej Jędrzejczyk. - Zbiórka nakrętek wiąże się z trudem ich gromadzenia, ważenia czy transportowania. Obowiązuje tu pełna logistyka. Dzięki życzliwości wielu osób udaje się to ogarnąć. Finał jest zawsze wzruszający.

Dyrektor przekazał symboliczne statuetki środowiskom szkolnym i seniorom, a także organizatorom meczu charytatywnego, na którym dodatkowo zbierano pieniądze. Podziękowania odebrali Marek Szymczyk, Marcin Kowalski, Michał Płuska i Artur Gralek. Najwięcej zakrętek (640 kg) oddała Szkoła Podstawowa nr 2 w Zelowie, 500 kg - SP w Domiechowicach, 450 kg – SOSW w Bełchatowie. W podziękowaniu za działalność charytatywną list gratulacyjny i statuetkę dla Andrzeja Jędrzejczyka i Anny Matyszewskiej przesłała Katarzyna Góralczyk z Fundacji Nauka i Kultura. Wręczył ją Grzegorz Gryczka, wicestarosta, który podziękował wszystkim osobom za wielkie serce i chęć pomagania innym.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji