Piątek 29 marca 2024

Tarcza dla samorządów

Gminy i Powiaty otrzymają dostęp do rządowego programu wsparcia inwestycji. TARCZA DLA SAMORZĄDÓW warta jest w skali całego kraju ok. 6 miliardów złotych. Pieniądze będą przyznawane w formie przelewów na wniosek samorządów-bez zbędnej biurokracji. Wysokość przekazanych środków będzie zależeć od planowanych przez gminy i powiat inwestycji.
główne 26.06
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie już w sierpniu będzie mogło ubiegać się o wsparcie finansowe w ramach rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych. Powiat może pozyskać ponad 2 mln zł na różnego rodzaju inwestycje. W tym: infrastrukturę drogową, inwestycję wodociągową, kanalizacyjną itp. Co ważne, pieniądze nie muszą być wykorzystane w 2020 roku – można je bowiem wydać do 2022 roku na każdą inwestycję publiczną.
Samorządy (gminy, powiaty i miasta) mogą otrzymywać dotacje od 0,5 mln zł do 93,5 mln zł.  TARCZA DLA SAMORZĄDÓW to także program wsparcia dla polskich małych i średnich firm-realizatorów zadań inwestycyjnych samorządów.
Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19.  Wsparcie jest bezzwrotne.