Czwartek 18 kwietnia 2024

Tłumy zainteresowane Ekonomikiem

Prawdziwe oblężenie przeżył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. R. Traugutta w Bełchatowie 15 listopada otwierając swoje drzwi dla przyszłorocznych absolwentów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych. Szkoła zaprezentowała swoją ofertę organizując dla blisko 900 gości lekcje pokazowe, występy artystyczne, konkursy z nagrodami i poczęstunek.
glowne2
ZSP nr 4, popularnie nazywany Ekonomikiem, stawia w swojej ofercie edukacyjnej na połączenie pasji, nauki i zawodu. Profesje, których zdobycie szkoła umożliwia, dają szansę na znalezienie pracy czy prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Potwierdzili to obecni podczas dnia otwartego absolwenci oraz przedstawiciele firm współpracujących z placówką, gdzie młodzież odbywa praktyki zawodowe.

- Promujemy szkolnictwo zawodowe bacznie obserwując zapotrzebowanie rynku pracy, ale także śledząc losy naszych absolwentów – mówi Irmina Wojciechowska, dyrektor ZSP nr w Bełchatowie. - Miło nam, że szkoły podstawowe z całego powiatu tak licznie przyjęły nasze zaproszenie. Zorganizowanie takiej imprezy jest niełatwym zadaniem, ale to jednocześnie wizytówka tego, czego w naszej szkole uczymy, czyli m.in. logistyki, ekonomii, gastronomii, reklamy i wizerunku.

Zadanie wykonano wzorcowo. Goście zwiedzili szkolne pracownie, uczestniczyli w zajęciach z kilku przedmiotów zawodowych, rywalizowali w zabawnych konkursach oceniających predyspozycje do określonych profesji (stemplowanie dokumentów, szacowanie pojemności palet, plecenie warkoczy, bieg z jajkiem), degustowali smakołyki i zdrowe przekąski, podziwiali pokazy wokalne i taneczne oraz fryzjerskie show. Ida Lis, wielokrotna medalistka trójboju, ale przede wszystkim mistrzyni Europy i świata, to także uczennica ZSP nr 4. Sportsmenka zachęcała młodsze koleżanki i kolegów do nauki w jej szkole.

Czy gimnazjaliści i uczniowie ósmych klas wrócą do Ekonomika, będzie wiadomo za kilka miesięcy. Jedno jest pewne, udział w dniu otwartym w ZSP 4 był dla nich ciekawym doświadczeniem.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji