Piątek 22 listopada 2019

Tydzień Bezpieczeństwa w Kochanowskim

W dniach 21-25 października w II Liceum Ogólnokształcącym im. J. Kochanowskiego w Bełchatowie po raz ósmy odbył się Tydzień Bezpieczeństwa. Jego celem było kształtowanie umiejętności wykrywania zagrożeń oraz radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Każdego dnia gościliśmy w szkole specjalistów, którzy przypominali główne zasady związane z bezpieczeństwem.
Żołnierz z 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej przekazał uczniom wiedzę z zakresu promowania ochotniczych form służby wojskowej. 25 Brygada Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim przybliżyła temat bezpieczeństwa w rejonie misji stabilizacyjnych, zaprezentowała ewakuację rannych z pola walki i podstawowy sprzęt polskiego żołnierza. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie rozmawiali z młodzieżą o profilaktyce cyberzagrożeń i bezpieczeństwa cyfrowego, natomiast funkcjonariuszka Straży Miejskiej przeprowadziła zajęcia nt. „Środki odurzające - szkoła bez dilera. Alkohol, papierosy, narkotyki. Konsekwencje prawne”. Dzięki współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji z Łodzi, Komendy Powiatowej Policji z Bełchatowa oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim młodzież z II LO mogła w symulatorze dachowania przekonać się, co czuje kierowca, uczestniczący w wypadku drogowym.
O zasadach bezpiecznego poruszania się po lesie uczniowie dowiedzieli się dzięki prezentacji multimedialnej pracowników Nadleśnictwa Bełchatów. Lekcje na basenie nauczyły uczniów właściwego reagowania na zagrożenia w wodzie. Nie zabrakło także zajęć praktycznych. Trener z Siłowni & Fitness PALESTRA przeprowadził z dziewczętami krótki kurs samoobrony. Podsumowaniem Tygodnia Bezpieczeństwa był spektakl „Ostatnia impreza”, dotyczący szkodliwego wpływu używek na organizm młodego człowieka, przygotowany przez uczniów naszej szkoły.

Źródło:II LO w Bełchatowie
Foto: II LO w Bełchatowie