Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
  • W piątek, 29 marca 2024 r., Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, Nieodpłatna Pomoc Prawna, Poradnictwo Obywatelskie, Terenowy Punkt Paszportowy i Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności będą NIECZYNNE. ∗
Piątek 29 marca 2024

Tydzień Bibliotek pełen atrakcji

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
MiPBP będzie obchodzić Tydzień Bibliotek. Z tej okazji placówka zaprasza w dniach 6 – 12 maja br. do swojej siedziby głównej przy ul. Kościuszki 9 w Bełchatowie. W programie przedsięwzięcia zawarto wiele ciekawych propozycji. Będzie spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą – autorką m.in. książki pt. „Nikt nie widział, nikt nie słyszał…”, odbędzie się kiermasz książek przeczytanych, uroczystość rozstrzygnięcia konkursów dla dzieci i młodzieży, a także spotkanie z ekipą Laboratorium Pana Korka – szalonymi naukowcami zgłębiającymi tajemnice nauki.
biblioteka glowne
Małgorzata Warda – pisarka z Gdyni, dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiecej. W 2013 r. otrzymała nagrodę za powieść o tematyce wykluczenia pt.: „Dziewczynka, która widziała zbyt wiele”, a w 2016 r. odebrała grand prix dla najlepszej powieści napisanej przez kobietę za „Najpiękniejszą na niebie”. Laureatka nagrody IBBY 2015 dla najlepszej książki młodzieżowej za powieść „5 sekund do Io".Jej powieści dotykają trudnych emocjonalnie tematów społecznych, takich jak przemoc w rodzinie, gwałt, zaginięcia dzieci. Podczas pracy nad nimi autorka współpracuje z policją, z psychologami, rozmawia z rodzinami zaginionych dzieci, z ofiarami przemocy. Przy pracy nad książką „Jak oddech” współpracowała z jasnowidzem Krzysztofem Jackowskim. Jest autorką kilku tekstów piosenek zespołu Farba, w którym gra jej mąż. Z wykształcenia rzeźbiarka, autorka cenionych portretów i obrazów, wykonanych w jej indywidualnym stylu oraz oryginalnych elementów wyposażenia wnętrz. Przez wiele lat współpracowała z malarzem Marcinem Kędzierskim, tworząc Grupę Miejską, zajmującą się komentowaniem miasta.

Laboratorium Pana Korka – Pan Korek to sympatyczny jegomość w korkowym kapeluszu, który od pięciu lat podróżuje po świecie przybliżając piękno nauki na odlotowych pokazach i pasjonujących warsztatach w przedszkolach, szkołach, itp., a 9 maja 2019 r. o godzinie 18 zawita do biblioteki głównej przy ul. Kościuszki 9.  Ekipa z Laboratorium Pana Korka składa się z fizyków, konstruktorów, inżynierów, chemików, pedagogów i filozofów, słowem szalonych naukowców zgłębiających tajemnice nauki. To właśnie ludzie i otaczający nas świat są źródłem inspirujących pomysłów eksperymentów, od ciekłego azotu po kontrolowane wybuchy, które przeprowadzają sami uczestnicy pokazu. Doświadczenia z Laboratorium Pana Korka angażują uczestników w każdym wieku, od 4 do 104 lat.
← powrót