Sobota 20 kwietnia 2024

Tylko 1 procent

Chcesz pomóc swojemu miastu, swojej okolicy? Jeżeli tak, możesz zrobić to pośrednio, poprzez wsparcie organizacji pożytku publicznego oddając im 1% ze swojego podatku dochodowego. Rada Powiatu w Bełchatowie na ostatniej w starym roku sesji podjęła uchwałę o przeprowadzeniu przez Zarząd Powiatu akcji promującej oddawanie 1 % podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego z terenu naszego powiatu.

Rada Powiatu w Bełchatowie przyjęła uchwałę, na podstawie której Zarząd Powiatu podjął się zorganizowania kampanii promującej akcję "1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego z terenu powiatu bełchatowskiego", skierowanej do osób samodzielnie składających roczne zeznania podatkowe. Celem tej kampanii jest:

- popularyzacja wśród mieszkańców powiatu bełchatowskiego mechanizmu odpisu 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP),

- zachęcanie mieszkańców powiatu do oddawania 1% podatku na lokalne OPP,

- kształtowanie i wzmacnianie postaw obywatelskich mieszkańców powiatu,

- rozwijanie współpracy międzysektorowej pomiędzy administracją samorządową a organizacjami pozarządowymi w powiecie bełchatowskim.

- Przekazanie 1% podatku jest gestem solidarności z tymi wszystkimi, którzy potrzebują pomocy i liczą na nasze wsparcie - mówi Szczepan Chrzęst, Starosta Bełchatowski. - Wierzę, że działania zachęcające do odpisu 1% podatku przyniosą wymierne efekty w postaci realnych kwot zasilających konta organizacji. Pamiętajmy, że te pieniądze zostaną u nas, w pewnym sensie wrócą w postaci róznych inicjatyw i przedsięwzięć - służacych nam wszystkim, mieszkańcom powiatu - podejmowanych przez lokalne organizacje pozarządowe.

1% PODATKU DOCHODOWEGO
NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO
Z TERENU POWIATU BEŁCHATOWSKIEGO

Serdecznie zachęcamy do pomagania organizacjom, które aktywnie działają na rzecz mieszkańców Powiatu Bełchatowskiego. Możesz sam zdecydować, na jaki cel przekazane zostaną Twoje pieniądze i jakie działania będziesz wspierać. Liczy się każda złotówka, każdy grosz.

Gdy już wybierzesz organizację, należy wpisać jej pełną nazwę w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego. Pamiętaj, aby oprócz nazwy organizacji wpisać numer, pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS). Ostatnią rzeczą jest wyliczenie sumy, którą przekazujesz. Kwota nie może przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego. Dzięki uproszczeniu procedury przekazywania 1%, nie musisz się martwić niczym więcej. Pieniądze - 1% podatku należnego - na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy w lipcu lub w sierpniu roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe.

Serdecznie zapraszamy do przekazania 1%.

Organizacje pożytku publicznego z terenu Powiatu Bełchatowskiego czekają na Twój 1%.

Wykaz organizacji pożytku publicznego z terenu Powiatu Bełchatowskiego znajduje się poniżej (dokument do pobrania) i  w zakładce „Współpraca z organizacjami pozarządowymi”.

Podstawowe informacje na temat zasad i sposobu dokonywania odpisu 1% podatku znajdziesz na stronie internetowej www.1procentwmalopolsce.pl.

Pełnomocnik Starosty Bełchatowskiego

ds.Współpracy z Organizacjami