Czwartek 28 marca 2024

Udany Piknik Stowarzyszeń

24 sierpnia pod patronatem Doroty Pędziwiatr – Starosty Powiatu Bełchatowskiego został zorganizowany już po raz VIII Piknik Organizacji Pozarządowych. Stowarzyszenia biorące udział w  tym wydarzeniu przedstawiły swoją działalność statutową na rzecz lokalnej społeczności. Wśród  stowarzyszeń oraz osób odwiedzających piknik zostały rozlosowane wartościowe nagrody.
główne

W pikniku udział wzięło dwadzieścia siedem stowarzyszeń. Ze społecznikami  można było spotkać się i porozmawiać na ich stoiskach promocyjnych. Osoby, które odwiedziły wszystkie punkty i potwierdziły swoją obecność pieczątką stowarzyszenia, wzieły udział w losowaniu wartościowego prezentu. Również dla stowarzyszeń przygotowano  niespodziankę. Organizacje przygotowały dla odwiedzających nie tylko ulotki na temat tego, czym się zajmują, ale także częstowały domowymi wypiekami, chlebem ze smalcem, słodyczami, owocami czy słonecznikami. Dla dzieci przygotowano kąciki z rysunkami, a maskotka powiatowa rozdawała cukierki. Społecznicy zgomadzeni na pikniku  z pasją opowiadali o swych planach na rzecz lokalnej społeczności.  Wiele z organizacji prezentuje się regularnie od samego początku tego przedsięwzięcia dając tym samym dowód na to, że warto.
W pięknej scenerii i przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili Zespół „Ale Babki” z Gminnego Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich w Drużbicach , „Kurnosianki” z Gminnego Centrum Kultury a także Oliwia Tomecka i Martyna Jaworska - Chodak ze  Stowarzyszenia "Towarzystwo Przyjaciół Grocholic i Okolic". Szczęście uśmiechnęło się do Aleksandry Bochman, Marzeny Kwiatkowskiej i Krystiana Chuptysia. Nagroda  główna  w postaci ekspresu do kawy trafiła do Bełchatowskiego Stowarzyszenia Samorządowego PLUS . Nagrody przekazała Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski i Jacek Bakalarczyk, wicestarsosta.

Zespół ds. Promocji
Starostwo Powiatowe  w Bełchatowie