Komunikat
  • W związku z problemami technicznymi dostawcy usług telefonicznych dla starostwa uruchomione zostały nowe numery tel. do urzędu: 508252849,  603636766. Za utrudnienia przepraszamy. . ∗
Sobota 21 lipca 2018

Ulubione smaki lata naszych mieszkańców

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Kompozycja kolorowych, ułożonych warstwami w słoiku, owoców w towarzystwie młodego kwiatu słonecznika to najpiękniejszy smak tegorocznego lata. Jego autorką jest Małgorzata Rojek. Konkurs fotograficzny bełchatowskiego starostwa został rozstrzygnięty.
zdjęcie
Prawie czterdzieści zdjęć pokazujących potrawy przygotowane z sezonowych warzyw i owoców wpłynęło na wakacyjny konkurs pt.”Smaki lata”. Jedna osoba mogła pochwalić się maksymalnie trzema zdjęciami. Najczęściej fotografowano ciasta. „Królowały” owocowe torty, jabłeczniki, kruche babeczki z jagodami czy malinami, ale także pojawiły się cukiniowe zapiekanki i nadziewane papryczki. W gamie kolorów najczęściej powtarzały się żółty, czerwony i pomarańczowy, a nawet nietypowe dla żywności, jak turkusowy czy niebieski. Apetyczne zdjęcia ocenili fachowym okiem Andrzej Juchniewicz, fotografik oraz Agata Raszewska, właścicielka cukierni i Rafał Gucia, dyrektor Rezydencji Dwór Polski. Pod uwagę brano m.in. pomysłowość, estetykę i technikę.
Za najlepszą fotograficzną pracę uznano zdjęcie Małgorzaty Rojek, przedstawiające słoiczek wypełniony różnokolorowymi owocami.

Na drugim miejscu sklasyfikowano szpinakowy torcik z malinami Martyny Wujak.


Jury spodobała się także zapiekanka z cukinii Elżbiety Jędraszek - Wujak.


Przyznano także wyróżnienia. Placek udekorowany plastrami jabłek i kwiatami upiekła i sfotografowała Barbara Janiszewska.


Paprykę nafaszerowaną jagodami i truskawkami uwieczniła Małgorzata Rojek.

Laureaci konkursu spotkają się niebawem ze starostą Waldemarem Wyczachowskim, by odebrać gratulacje i nagrody. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym przedsięwzięciu i zapraszamy do kolejnych.
W galerii inne prace, także ciekawe i apetyczne:)
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds.Promocji
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót