Czwartek 25 kwietnia 2024

Uroczystości w Magdalenowie

W Magdalenowie przy obelisku odbyła się uroczystość upamiętniająca żołnierzy 83 Pułku Piechoty 30 Poleskiej Dywizji ze składu Armii „Łódź”, którzy w dniach 4-5 września 1939 roku walczyli w obronie pododcinka „Szczerców".
powiat9
Uroczystości zorganizował Wójt Gminy Szczerców, Ochotnicza Straż Pożarna w Magdalenowie, Związek Inwalidów Wojennych RP Zarząd Okręgowy w Łodzi, Związek Kombatantów RP i byłych więźniów politycznych w Łodzi. Powiat Bełchatowski reprezentował radny Rady Powiatu Adam Baryła, który w imieniu Starosty Doroty Pędziwiatr złożył kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym bohaterskich żołnierzy.