Sobota 23 września 2017

Uroczysty finał ważnej inwestycji drogowej

Uroczystość oficjalnego zakończenia remontu drogi Kamień-Chabielice i oddania jej kierowcom do użytkowania odbyła się w gminie Szczerców z udziałem przedstawicieli władz samorządowych i mieszkańców. Nie zabrakło symbolicznego przecięcia wstęgi i poświęcenia drogi przez kapłana.
Remont prawie sześciu kilometrów drogi powiatowej na odcinku Kamień – Chabielice trwał ponad dwa lata, zakończył się w połowie kwietnia tego roku. Inwestycja jest zasługą efektywnego dialogu trzech samorządów: powiatu bełchatowskiego, gminy Kleszczów i gminy Szczerców. Starosta Waldemar Wyczachowski uczestniczył w oficjalnym i uroczystym zakończeniu tego przedsięwzięcia. Należy dodać, że kierowcy mogą cieszyć się z jazdy po perfekcyjnej nawierzchni już od kilku tygodni. Droga została udostępniona dla ruchu tuż po zakończeniu robót.

- Zawsze podkreślam, że najważniejszym zadaniem samorządu powiatowego jest dbanie o stan infrastruktury drogowej, dlatego w obecnej kadencji położyliśmy nacisk na jej modernizację – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Cieszę się, że udało się doprowadzić do przebudowy drogi Kamień-Chabielice, tym bardziej, że plany odnośnie remontu tego odcinka istniały już od wielu lat, jednak nie były zrealizowane. Dopiero upór i konsekwencja w działaniu obecnych włodarzy, a przede wszystkim pieniądze z budżetów aż trzech samorządów, pozwoliły na wykonanie tej ważnej inwestycji.

W symbolicznym przecięciu wstęgi wzięli udział, oprócz starosty, także Krzysztof Kamieniak, wójt Szczercowa i Zbigniew Szcześniak, przewodniczący Rady Gminy Szczerców.

Przypomnijmy, remont rozpoczął się w 2015 roku. Najpierw była to modernizacja pierwszego odcinka o długości 1572 metrów, co kosztowało 2,4 mln złotych. Na tę sumę złożyły się środki budżetu powiatu oraz dotacje z gminy Kleszczów i Szczerców. W 2016 roku starostwo rozstrzygnęło przetarg na wykonanie pozostałego do remontu fragmentu drogi o długości 4350 metrów. To kosztowało ponad 3,8 mln zł. Gmina Kleszczów oraz gmina Szczerców również uczestniczyły finansowo w tym przedsięwzięciu. Od połowy kwietnia droga jest otwarta dla ruchu samochodowego.
Agnieszka Zawodzińska
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie