Piątek 19 kwietnia 2024

Uroki powiatu w obiektywie osób niepełnosprawnych

Zdjęcia ciekawych krajobrazów naszego powiatu, wykonane przez osoby niepełnosprawne, można zgłaszać na konkurs fotograficzny, organizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” w Szczercowie. 15 lipca upływa termin nadsyłania prac. Inicjatywie patronuje Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny pn. „Powiat bełchatowski w obiektywie osób niepełnosprawnych” to jedno z działań realizowanych przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” w Szczercowie w ramach zadania publicznego „JA i TY razem MY”, na które składają się różne inicjatywy integrujące środowisko osób niepełnosprawnych z terenu naszego powiatu. Należy do nich również konkurs fotograficzny. Jego głównym celem jest zainteresowanie osób niepełnosprawnych walorami krajobrazowymi powiatu, a następnie ich promocja poprzez samodzielnie wykonane fotografie.

W konkursie mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne, których niepełnosprawność potwierdzona jest orzeczeniem wydanym przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności lub decyzją wydaną przez ZUS, ewentualnie opinią lub orzeczeniem wydanym przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną (dotyczy to dzieci i młodzieży uczęszczającej do placówek oświatowych różnego typu), co uczestnik potwierdza w oświadczeniu.

Każdy uczestnik konkursu może dostarczyć nie więcej niż 5 zdjęć w formacie 15cm x 21cm, przy czym każde z nich oceniane będzie odrębnie. Wywołane fotografie konkursowe wraz z oświadczeniem należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 15 lipca 2017r. na adres Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości”, ul. 3 Maja 6, 97-420 Szczerców natomiast, ich wersje elektroniczne na adres kontakt@kuzniazyczliwosci.pl.

Szczegółowe informacje nt. konkursu w załączonym regulaminie oraz pod numerem telefonu 793 55 00 49.
Agnieszka Zawodzińska
Regulamin Konkursu Fotograficznego-1 (pdf) 0.11mb (Pobrań: 129)