Wtorek 19 marca 2024

Uwaga na burze

Uwaga na burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB wydał ostrzeżenie 1. stopnia dla powiatu bełchatowskiego. Między godz. 16.00 dnia 02.07.do godz. 23.00 prognozuje się intensywne opady deszczu oraz burze, a nawet grad. Możliwe są także silne porywy wiatru.
DSC_0001
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB wydał ostrzeżenie 1. stopnia dla powiatu bełchatowskiego. Co to oznacza, że w ciągu najbliższych kilkunastu godzin, w naszym rejonie wystąpi natężenie opadów, spaść może od 20 do 30 mm deszczu, lokalnie nawet do 40 mm. Miejscami grad.

Ostrzeżenie obowiązuje dzisiaj, tj. 2.07 w godzinach między 16.00 a 23.00. Dotyczy powiatow: bełchatowski, brzeziński,łaski, łodzki wschodni, Łodź, opoczyński, pabianicki, pajęczański, piotrkowski, Piotrkow Trybunalski, radomszczański, rawski, sieradzki, Skierniewice, skierniewicki, tomaszowski, wieluński, wieruszowski i zduńskowolski.

Przypominamy, by przed nadejściem burzy zabezpieczyć ogrody, balkony i wszelkie sprzęty, które mogą ulec zniszczeniu, poza tym:

- pozostań w domu, jeśli to możliwe,
-  sprzęt domowy odłącz od prądu,
- zabezpiecz drzwi, okna i przedmioty znajdujące się na balkonie,
-  unikaj otwartych przestrzeni,
-  unikaj metalowych przedmiotów,
-  pod żadnym pozorem nie szukaj schronienia pod pojedynczym drzewem,
-  jeśli akurat jedziesz samochodem, zjedź na parking z dala od drzew