Czwartek 22 paździenika 2020

Uwaga na deszcz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB wydał ostrzeżenie 1. stopnia dla województwa łódzkiego. Od godz. 10.00 dnia 12.10 do godz. 06.00 14.10 prognozuje się opady deszczu.
adult-1867665_1920
Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów- miejscami 75 mm.

Jak mówi definicja IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds, Promocji Starostwo Powiatowe