Piątek 20 paździenika 2017

Uwaga na silny wiatr

Wojewoda Łódzki ostrzega mieszkańców o silnych wiatrach, które w czwartek, 5 października, mogą wystąpić na terenie naszego regionu. Apeluje, by zachować rozsądek i ostrożność, zabezpieczyć mienie. O niebezpieczeństwie poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Zgodnie z komunikatem IMiGW prognozuje się wystąpienie 5 października silnego wiatru na terenie województwa łódzkiego. Wichry przejdą przez nasz region w godzinach popołudniowych i wieczornych. Należy zadbać o swoje bezpieczeństwo i bliskich, a także mienia. Mogą wystąpić przerwy w dostawie prądu. Zagrożenia na bieżąco monitoruje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Informacja o silnym wietrze, który może powodować częstsze niż zwykle interwencje służb ratowniczych, zostały przekazane jednostkom takim jak straż, policja czy nadzór budowlany.