Czwartek 25 kwietnia 2024

"Warsztatówka" z Dąbrowy Rusieckiej powędrowała w Polskę

Wyjątkowe wydawnictwo od wyjątkowej redakcji, czyli kwartalnik pt. "Warsztatówka", powstaje w Warsztattach Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej. Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości placówka przeprowadziła ciekawą akcję. Sto egzemplarzy gazetki wysłano do stu innych WTZ w kraju. Uczestnicy WTZ  w taki sposób uczcili patriotyczny jubileusz, ale liczą także na nawiązanie kontaktów.
glowne
Warsztat Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej, prowadzony przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości”, uruchomiony został kilkanaście dni po tym, jak Prezydent Andrzej Duda podczas Zgromadzenia Narodowego wygłosił orędzie inaugurujące obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

W roku jubileuszu podejmowane są różnorodne działania upamiętniające 100 lat niepodległości naszej ojczyzny. W Warsztacie Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej wspólnie podjęto decyzję o włączeniu się w uroczyste obchody jubileuszu.

Współpraca uczestników i terapeutów poszczególnych pracowni WTZ zaowocowała okolicznościowym wydaniem „Warsztatówki”, kwartalnej gazetki. Następnie wybrano sto warsztatów terapii zajęciowej z terenu całej Polski. Podopieczni wspólnie z terapeutami udali się do Urzędu Pocztowego w Ruścu, gdzie nadali wcześniej przygotowane przesyłki.

Zarówno uczestnicy, jak i kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej, mają nadzieję, że ta niecodzienna forma obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę nie tylko zyska uznanie adresatów, ale również zaowocuje nawiązaniem nowych kontaktów, a może podjęciem współpracy.
         WTZ w Dąbrowie Rusieckiej,
Warsztatówka setka (pdf) 1.44mb (Pobrań: 203)