Piątek 29 marca 2024

Warsztaty i koncert

Śpiewać każdy może...ale czy każdy potrafi ? Stowarzyszenie „Grocholice i Okolice” zorganizowało II Warsztaty Wokalno-Muzyczne, dla tych właśnie, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności. Patronat nad wydarzeniem objęła Dorota Pędziwiatr starosta bełchatowski.

główne 1
Uczestnicy pod okiem wyjątkowych nauczycieli doskonalą swe zdolności. Zajęcia prowadzą wybitni artyści, a wśród nich Robert Osam-Gyaabin, pianista i wokalista - znany głównie z programu „Jaka to melodia”, Marcin Wortmann - aktor musicalowy, wokalista jazzowy, od 18 lat związany z Teatrem Warszawskim Roma. Wokalistka zespołu Retro Orchestra i aktorka Joanna Hort, laureatka „Złotego Liścia Retro” oraz popularny w kraju i na świecie śpiewak, baryton – Łukasz Skrobek.
Warsztaty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, bierze w nich udział 25 osób. Program zajęć został tak ułożony by młodzi miłośnicy śpiewu mogli kształtować swe umiejętności na wielu płaszczyznach. Nie brakuje więc indywidualnej pracy nad emisją głosu oraz dykcją, pracy z pianistą oraz zespołem muzycznym. Odbywwają się ćwiczenia z improwizacji, ruch sceniczny, praca z ciałem-instrumentem wokalisty, poznawanie różnych gatunków muzycznych ramach poszukiwania własnej stylistyki.
Zwieńczeniem warsztatów będzie koncert, który zorganizowany zostanie w piątek 12 lipca, o godz. 18.00 w parku Pod Lipą w Grocholicach, a w razie niepogody MCK PGE Giganty Mocy.

Marzena Rogut-Chrząszcz
                                                                                                                                                                                                   Zespół ds. Promocji