Sobota 20 kwietnia 2024

WATAHA z Katowic najlepsza

Zakończył się X Ogólnopolski Turniej Curlingowy o Puchar Starosty Bełchatowskiego "Bełchatów Open 2019". W zmaganiach wzięło udział ponad 30 drużyn z całego kraju. Najlepsi okazali się zawodnicy z Katowic.
główne
Wyjątkowa atmosfera, rywalizacja połączona ze świetną zabawą to idealny przepis na imprezę sportową, którą sami zawodnicy zaliczyli do jednej z najlepszych w kraju. X Ogólnopolski Turniej Curlingowy o Puchar Starosty Bełchatowskiego "Bełchatów Open 2019" małymi krokami rośnie do rangi międzynarodowej, ponieważ w tegorocznej edycji prócz 35 drużyn z całego kraju, byli także zawodnicy ze Słowacji. Rozegrano także tradycyjny mecz towarzyski pomiędzy reprezentacjami zaprzyjaźnionych powiatów bełchatowskiego i myślenickiego.
Zmagania najlepszych curlerów w Polsce na Lodowisku Powiatowym rozpoczęły się już w czwartek i trwały do niedzieli 1 grudnia.
Na tafli lodu rywalizowały ze sobą po dwie drużyny liczące po czterech zawodników. Każdy zespół miał do dyspozycji po 8 granitowych kamieni. W czasie jednej partii meczu drużyny wykonują ślizgi kamieni na przemian, przy czym każdy z uczestników meczu wypuszcza po dwa kamienie. Osoba zagrywająca ma wpływ na ostateczną pozycje kamienia poprzez nadanie mu odpowiedniej prędkości, rotacji oraz kierunku. Już po jego wypuszczeniu istnieje możliwość korygowania toru po jakim się on porusza poprzez intensywne szczotkowanie powierzchni przed nim, co redukuje rotację i zwiększa odległość na jaką może przemieścić się kamień.
Rywalizacja w tegorocznej edycji turnieju była niezwykle zacięta, ale zwycięzca mógł być tylko jeden i tak w tym roku najlepsi okazali się zawodnicy z drużyny WATAHA z Katowic, drugie miejsce zajęła drużyna KS Juniorzy z Warszowic, a trzecie miejsce przypadło zespołowi KKC Mistral z Krakowa, a tuż za podium na miejscu czwartym uplasowała się drużyna The Gentlemen z Bełchatowa. Główne trofeum turnieju, Puchar Starosty Bełchatowskiego w imieniu Starosty Doroty Pędziwiatr, wręczył zwycięzcom członek zarządu Marek Jasiński. Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy.
Partnerem zawodów jest Grzegorz Schreiber, Marszałek Województwa Łódzkiego oraz marka "Promuję Łódzkie".

Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji