Wtorek 23 kwietnia 2024

Waży się decyzja o nowym aucie dla policji

Jest szansa na zakup w tym roku dla bełchatowskiej Komendy Powiatowej Policji nowego samochodu do konwojowania zatrzymanych. Zarząd Powiatu na razie wstępnie, ale pozytywnie odniósł się do prośby komendanta policji o przekazanie 65.000 złotych na ten cel.
IMG_4655
- Co roku wspieramy naszą komendę w realizacji działań na rzecz mieszkańców powiatu – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Odbywa się to poprzez przekazywanie dotacji na remonty i zakupy sprzętu. Dla władz powiatu kwestie szeroko rozumianego bezpieczeństwa obywateli są priorytetowe, dlatego pomagamy również państwowej straży pożarnej, ochotniczym strażom pożarnym oraz bełchatowskiemu szpitalowi.

Czy uda się wygospodarować wnioskowaną prze komendanta sumę będzie wiadomo w kwietniu. Wtedy będzie dokładnie znana wysokość nadwyżki budżetowej za 2016 rok. Zarząd Powiatu zastanowi się nad jej rozdysponowaniem. Kwota 65.000 złotych stanowi połowę wartości samochodu, reszta ma pochodzić z funduszy policyjnych.

- Samorządy z naszego terenu rozumieją i wspierają potrzeby sprzętowe i finansowe formacji – mówi insp. Karol Mielczarek, Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie. - Każdy zakup czy dotacja pieniężna przekłada się na jakość pracy funkcjonariuszy i poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu.

W ubiegłym roku dzięki wsparciu z budżetu powiatu w kwocie 30 tysięcy złotych bełchatowska komenda wzbogaciła się o cztery nowe laptopy z drukarkami i dwa profesjonalne urządzenia wielofunkcyjne. Nowoczesny sprzęt funkcjonariusze wykorzystują do zwalczania przestępczości internetowej i gospodarczej. Laptopy służą też bieżącej korespondencji z mieszkańcami oraz w wypełnianiu obowiązków służbowych. Ponadto powiat przekazał 21.000 złotych na dodatkowe służby prewencyjne oraz 5.000 złotych na zakup testów do wykrywania substancji odurzających i działających podobnie jak alkohol. Samorząd powiatu regularnie wspiera bełchatowską komendę policji. W ostatnich latach przekazano ponad pół miliona złotych na zakupy sprzętu, wyposażenia i remonty jednostki.