• Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗

Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
Link
3 + 4 =
Dwie osoby z Bełchatowa reprezentowały nasz region na mistrzostwach Polski w nordic walking. Krzysztof Marczak wywalczył wicemistrzostwo kraju w maratonie 42 km, a Anna Motyl zajęła 4. miejsce w sztafecie. W ramach patronatu honorowego starosta bełchatowski ufundował zawodnikowi kijki, które możemy dziś nazwać mistrzowskimi.
glowne
W Jastrowie odbyły się V Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Maratonie oraz VII Sztafetowe Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Maratonie. Zawodnicy, reprezentujący powiat bełchatowski, tj. Anna Motyl i Krzysztof Marczak należą jednocześnie do kadry Nordic Walking Poland. Dla pana Krzysztofa, który tą aktywnością sportową zajmuje się dopiero od roku, udział w maratonie i jego ukończenie był marzeniem. Marzenie poparte treningami i hartem ducha zaowocowało srebrnym medalem. Krzysztof Marczak przemaszerował z kijkami 42 km w czasie 5:19:08.20. Jak mówi, czuje się szczęśliwy i dumny z powodu tego sukcesu. Na najbliższe tygodnie i miesiące planuje kolejne rywalizacje. Udział pana Marczaka w zawodach objęty był patronatem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego. Zawodnikowi ufundowano dwie pary kijków.

Anna Motyl brała w Jastrowie udział w sztafecie 4 X 10,5 km. Jej team zajął 4. miejsce. Ogólnie kadra Nordic Walking Poland zdobyła łącznie 7 pucharów i była najlepszą drużyną na mistrzostwach.

Jeszcze w kwietniu planowany jest start w Pucharze Europy Nordic Walking (Mińsk na Białorusi), a następnie Mistrzostwach Świata w Mosinie k. Poznania, a także udział w marszach charytatywnych i regionalnych.