Piątek 29 marca 2024

Wicemistrz Polski jest już mistrzem Europy

Krzysztof Marczak wywalczył tytuł Mistrza Europy w Maratonie Nordic Walking w kategorii 60+. Zawody odbyły się 12 maja w Grodnie na Białorusi. Miesiąc temu bełchatowianin podczas V Mistrzostw Polski zajął drugie miejsce. Udział w tych zawodach odbył się pod patronatem starosty bełchatowskiego.
glowne
Maratonowy dystans wyniósł 42 km i 195 m. Trasa zorganizowana była w Grodnie nad Kanałem Augustowskim. Wystartowało ponad 300 zawodników, m.in. z Francji, Rosji i Białorusi. Nasz kraj reprezentowały 4 osoby, wśród nich Krzysztof Marczak. Bełchatowianin wspomina trasę maratonu jako dość trudną.

- Podłoże było kamieniste i żwirkowate, obuwie nie zdołało uchronić stóp przed nierównościami – mówi Krzysztof Marczak. - Mimo, że nabawiłem się odcisków i otarć, to nie żałuję wysiłku. Było warto!

Wśród zawodników w wieku 60-69 lat Krzysztof Marczak był najlepszy. Teraz odpoczywa, ale już myśli o starcie w Mistrzostwach Świata, do udziału w których namawia innych. Jak mówi, nie trzeba zaraz liczyć na trofea, ważny jest sam start. Zawody odbędą się niebawem w Mosinie k. Poznania.
A.Zawodzińska - Zespół ds.Promocji