Czwartek 25 kwietnia 2024

Wielka sztuka małych teatrzyków

Sto czterdzieścioro dzieci z dziewięciu szkół podstawowych wzięło udział w II Powiatowym Festiwalu Teatrzyków Szkolnych, który zorganizowała SP nr 12 w Bełchatowie. Wydarzenie objął patronatem honorowym Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
glowne
„Dwunastką” zawładnęli dziś młodzi aktorzy, tancerze i śpiewacy. Swoim wszechstronnym talentem teatralnym popisywali się uczniowie klas I-III podstawówek w ramach powiatowego festiwalu. Do udziału zgłosiło się sześć z Bełchatowa, a spoza miasta przyjechały także reprezentacje Zelowa, Ruśca i Woli Wiązowej. Przyjechali młodzi adepci aktorskiej profesji, wraz z nimi barwne dekoracje. W repertuarze znalazły się bajkowe przedstawienia, uwielbiane przez dzieci, m.in. „Zabawa w śpiącą królewnę”, „Dziewczyna z zapałkami”, „Czerwony Kapturek szuka księcia”, Brzydkie kaczątko” i „Złota studzienka”. Jury oceniało warsztat aktorski, dykcję, gesty, mimikę i ruch sceniczny. Punkty przyznawano też za oprawę plastyczną i muzyczną przedstawienia, pomysłowość i sposób przekazania treści.

Grand Prix festiwalu zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 za przedstawienie pt. "Smocze perypetie". Na najwyższym podium stanęli aktorzy z SP nr 1. Drugie miejsce zdobyła SP z Woli Wiązowej, a trzecie SP nr 4 z Zelowa.

Patron honorowy festiwalu, Waldemar Wyczachowski przekazał na przedsięwzięcie 500 zł na zakup upominków dla laureatów. Przedstawienia obserwował wicestarosta Grzegorz Gryczka.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji