Wtorek 16 kwietnia 2024

Wizyta młodzieży w sejmie

Na zaproszenie posła Dariusza Kubiaka uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie pojechali do stolicy zwiedzić polski parlament. Młodzież mogła przysłuchiwać się obradom, poznać bliżej pracę parlamentarzystów. Wyjazd był elementem edukacji obywatelskiej, ale przede wszystkim nagrodą za dobre wyniki w nauce.
glowne
W nagrodę za najlepszą frekwencję i wyniki w nauce wyjazd do Warszawy był udziałem klas IIc i IIe z opiekunami: Ewą Con, Marleną. Głowacką, Agatą Bluszcz-Kiełbik, Zbigniewem Próchnickim i Dominikiem Koniecznym. Młodzieży towarzyszyła również Agnieszka Janowska z biura poselskiego Dariusza Kubiaka. 21 listopada trwało posiedzenie sejmowe, więc wejście do budynku wiązało się ze ścisłą kontrolą bezpieczeństwa i zachowaniem dyscypliny.

- Wszystkie rzeczy osobiste i okrycia zostawiliśmy w jednym pomieszczeniu. Cała nasza grupa mogła wziąć z sobą tylko jeden telefon komórkowy – wspomina Agata Bluszcz-Kiełbik, nauczyciel historii w II LO. - Po sejmowych korytarzach i kuluarach oprowadził nas przewodnik. Trasa wycieczki była też ściśle określona. Wszyscy czuliśmy w powietrzu powagę i wyjątkowość miejsca, co na młodzież podziałało także bardzo dyscyplinująco.

Obradom przysłuchiwano się ze specjalnych trybun. Naszych uczniów z mównicy pozdrowił marszałek Stanisław Tyszka. Ciekawym przeżyciem była również obserwacja pracy dziennikarzy na bieżąco komentujących dla swoich redakcji sejmowe wydarzenia. Był też czas na rozmowę z Dariuszem Kubiakiem, który opowiedział o szczegółach swojej poselskiej służby, a następnie zaprosił gości z Bełchatowa na obiad w Domu Poselskim.
Źródło: II LO im. J. Kochanowskiego w Bełchatowie