Wtorek 19 marca 2024

Wojewódzki turniej strażaków OSP odbył się w Szczercowie

Trzynaście drużyn grało w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Strażaków OSP w Halowej Piłce Nożnej. Powiat bełchatowski reprezentowali zawodnicy z Magdalenowa i Postękalic. Puchar ufundowany m.in. przez starostę Dorotę Pędziwiatr, patrona honorowego turnieju, wywalczyli strażacy z Wójcina w powiecie opoczyńskim.
glowne
Po raz drugi w historii tych zawodów rozegrano je w Szczercowie. Na turniej zgłosiło się trzynaście zespołów, które przeszły wcześniej eliminacje powiatowe. Nasz powiat reprezentowały Postękalice oraz, jako gospodarz, OSP z Magdalenowa. Mimo wielkiego zaangażowania i determinacji, żadnej z tych drużyn nie udało się stanąć na podium. Magdalenów był czwarty. Pierwsze miejsce wywalczyli strażacy z OSP Wójcin (powiat opoczyński), drugie OSP z Bełdowa (powiat zgierski), a trzecie OSP z Woli Cyrusowej (powiat brzeziński). Najlepszym zawodnikiem został Kamil Ruś z Wójcina, strzelcem - Michał Molin (OSP Wójcin). Puchar dla najlepszego bramkarza otrzymał Tomasz Rusek z OSP Magdalenów. Zawody obserwowali m.in. Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, Krzysztof Kamieniak, wójt Szczercowa, Wojciech Jeleń, Komendant Powiatowy PSP w Bełchatowie, wicestarosta Jacek Bakalarczyk, Stanisław Krasoń, prezes ZOP ZOSP RP i koordynator przedsięwzięcia.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół PR