• Informujemy, że w związku z remontem sieci teleinformatycznej oraz remontem pomieszczeń Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru, Referat ds. Ewidencji gruntów i budynków od 22 czerwca 2017 r. zostaje przeniesiony na I piętro w budynku głównym starostwa . Zadania realizowane przez Referat, a obejmujące w szczególności aktualizację i udzielanie informacji z ewidencji gruntów i budynków , w tym wydawanie wypisów i wyrysów odbywać się będzie w pokoju nr 100. ∗
Piątek 28 lipca 2017

Wolne miejsca w szkołach ponadgimnazjalnych

W wyniku symulacji przydziałów uczniów klas trzecich gimnazjów do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych utworzono 25 oddziałów klas pierwszych.12 lipca 2017 r. rozpoczął się etap rekrutacji uzupełniającej do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych. Pozwoli on na utworzenie klasy sportowej z piłką siatkową w II Liceum Ogólnokształcacym w Bełchatowie i klasy wielozawodowej w Branżowej Szkole I Stopnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie.
Są jeszcze  wolne miejsca w szkołach prowadzonych przez Powiat Bełchatowski:

I Liceum Ogólnokształcące w Bełchatowie

Branżowa Szkoła I Stopnia
mechanik pojazdów samochodowych – 2 wolne miejsca
elektromechanik pojazdów samochodowych – 2 wolne miejsca

Zachęcamy do kontynuowania nauki w szkołach prowadzonych przez Powiat Bełchatowski. Oferujemy różnorodne kierunki kształcenia, dobrze wyposażone szkoły z bogatym zapleczem dydaktycznym i sportowym. Silnie promujemy również kształcenie zawodowe, unowocześniając bazę techno-dydaktyczną oraz rozbudowując infrastrukturę i zakres prowadzonej nauki, z naciskiem na nowoczesne technologie. Ponadto szkoły oferują uzyskanie dodatkowych kwalifikacji w ramach grantów oświatowych i programów unijnych oraz zagraniczne staże. Wśród tegorocznych nowości polecamy kształcenie w zawodzie: operator obrabiarek skrawających w branżowej szkole I stopnia wchodzącej w skład ZSP Nr 3 w Bełchatowie oraz elektromechanik pojazdów samochodowych w branżowej szkole I stopnia wchodzącej w skład ZSP w Zelowie. Po ukończeniu nauki w tych zawodach absolwenci mają pewność w znalezieniu dobrze płatnej pracy. Ponadto należy podkreślić, że przy szkole w Zelowie funkcjonuje internat, a jego wychowankowie mają zapewnioną całodobową opiekę, wychowanie i bezpieczny pobyt. Do dyspozycji wychowanków jest hala sportowa, siłownia i centrum multimedialne.
Wydział Edukacji, Kultury i Sportu
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie