Wtorek 23 kwietnia 2024

Wrześniowa rocznica w Klukach

Uroczystości patriotyczne, związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej, odbyły się w niedzielę 17 września w Klukach. Kwiaty ku pamięci polskich żołnierzy poległych w walkach, w imieniu Powiatu Bełchatowskiego złożył starosta Waldemar Wyczachowski.
glowne
Obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej rozpoczęły się mszą świętą w intencji poległych. Następnie zebrani przeszli na pobliski cmentarz wojenny. Odśpiewano hymn Polski i przyszedł czas na okolicznościowe przemówienia. Starosta Waldemar Wyczachowski wraz z wójtem gminy Kluki Karolem Sikorą odsłonili tablicę upamiętniającą ludność cywilną, zamordowaną przez Niemców w okolicach Kluk, podczas nalotów w pierwszych dniach września 1939 roku. Poświęcił ją proboszcz Parafii NMP Królowej Polski w Klukach ks. Krzysztof Nalepa. Następnie delegacje z różnych instytucji złożyły kwiaty. Młodzież ze szkoły w Klukach śpiewała poruszające pieśni patriotyczne i recytowała wiersze. Po części oficjalnej zebrani mieli okazję poczęstować się grochówką żołnierską.

Aneta Niedźwiecka
Doradca Starosty