Sobota 19 września 2020

Wsparcie dla domów pomocy społecznej

Ponad 24 mln zł z funduszy UE przeznaczonych na walkę z pandemią trafi do domów społecznych w województwie łódzkim. Powiat Bełchatowski uzyskał wsparcie w kwocie ponad 423 tys. zł. Pieniądze będą przeznaczone m.in. na dodatki do wynagrodzeń dla personelu pracującego bezpośrednio z pensjonariuszami.
W Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi podpisano umowy dotyczące wsparcia dla domów pomocy społecznej w ramach programu „Łódzkie Pomaga”. Kwota, jaka trafi do domów pomocy społecznej na terenie powiatu to nieco ponad 423 tys. zł. Umowę podpisała Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, członek zarządu Marek Jasiński, skarbnik powiatu Magdalena Lipska. Głównym celem projektu jest zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa epidemicznego podopiecznych i kadry domów pomocy społecznej, zapobieganie rozprzestrzenianiu się COVID-19 w instytucjach opiekuńczych oraz łagodzenie skutków epidemii koronawirusa w grupach dużego ryzyka.

M.Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji