Środa 24 kwietnia 2024

Wsparcie na starcie dla młodych osób niepełnosprawnych

Pięćdziesiąt pięć niepełnosprawnych osób w wieku do 29 lat, mieszkańców kilku powiatów, w tym bełchatowskiego, może wziąć udział w projekcie „Wsparcie na starcie”. Jego celem jest podniesienie kompetencji zawodowych oraz pomoc w odnalezieniu się na rynku pracy.
Projekt oferuje udział w szkoleniu zawodowym, dobranym do możliwości i zainteresowań kandydata oraz pomoc doradcy zawodowego i pośrednika pracy w znalezieniu i odbyciu trzymiesięcznego, płatnego stażu. Działania w projekcie ukierunkowane są na znalezienie i utrzymanie pracy przez naszych beneficjentów.

Oprócz korzyści zawodowych proponuje:
  • zwrot kosztów dojazdu na szkolenie/staż,
  • opłatę kosztów dostosowania miejsca pracy do potrzeb wynikających z niepełnosprawności
  • zakup odzieży roboczej,
  • jednorazowy grant pieniężny w przypadku, gdyby znaleziona praca znajdowała się daleko od dotychczasowego miejsca zamieszkania

Zainteresowanych prosi się o kontakt mailowy:
daria.szmigiel87@wp.pl
mkowalewska.praca@gmail.com
oraz pod numerami telefonów:
731 923 474 (codziennie) – Daria Szmigiel
513 996 946 (codziennie po 17:00 oraz w piątki - cały dzień) – Magdalena Kowalewska