Czwartek 25 kwietnia 2024

Wszystkie testy na koronawirusa negatywne

Sto kilkadziesiąt testów na obecność koronawirusa, które w ubiegłym tygodniu wykonano u pracowników Domów Pomocy Społecznej w Bełchatowie i Zabłotach, uzyskało wynik ujemny. Badania zostały przeprowadzone na zlecenie wojewody łódzkiego.
na strone3
Testy dla pracowników DPS przeprowadziły tzw. zespoły wymazowe, które przyjechały na miejsce, by pobrać próbki i następnie przekazać je do laboratorium. W tym przedsięwzięciu z Ministerstwem Zdrowia współpracuje Ministerstwo Obrony Narodowej, które oddelegowało do czynności konkretne jednostki wojskowe. Na terenie województwa łódzkiego jest to Wojsko Obrony Terytorialnej. Jako pierwszych poddano testom pracowników bełchatowskiego DPS, następnie zespół wymazowy pojawił się w Zabłotach. Oczekiwanie na wyniki trwało kilka dni. Placówki odetchnęły z ulgą po dzisiejszej informacji, że żaden z testów nie potwierdził obecności koronawirusa.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji