Czwartek 25 kwietnia 2024

Wybory lalkowej miss. Głosujemy na Jaśminę

Występ popularnej piosenkarki Majki Jeżowskiej u zwycięzcy jest nagrodą w ogólnopolskim konkursie na najpiękniejszą lalkę, uszytą przez uczniów szkół z Klubu UNICEF. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Bełchatowa także należy do tego klubu i zgłosił do konkursu swoją pracę, której na imię Jaśmina. Jurorem w wyborach lalkowej miss może być każdy.
lalka gl
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Wszystkie kolory świata”, organizowanej przez UNICEF. Uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami wykonali własnoręcznie oryginalne, szmaciane lalki, a następnie je sprzedali. Dochód, około 300 zł, przekazali na konto organizacji z przeznaczeniem dla dzieci w Angolii. Ale to nie koniec tej przygody. Jedną z lalek wytypowano do ogólnopolskiego konkursu piękności. Lalka z Bełchatowa ma na imię Jaśmina, ubrana jest w ludowy strój góralski. Każdy może być jurorem w tych wyjątkowych wyborach miss biorąc udział w internetowym głosowaniu. Odbędzie się ono przez portal społecznościowy Facebook i potrwa od 10 do 17 marca.

Szczegóły głosowania:
Należy zalogować się na swoje konto Facebooka i wyszukać aplikację „Wszystkie kolory świata”. Lalkę - faworytkę można w prosty sposób wyszukać wpisując w odpowiednim miejscu np. miasto Bełchatów. Zdjęcia w galerii będą podpisane nazwą placówki zgłaszającej laleczkę do konkursu oraz nazwą miejscowości. Każdy użytkownik Facebooka może oddać tylko jeden głos na wybraną laleczkę.
W imieniu uczniów, rodziców i kadry Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zapraszamy serdecznie do głosowania na Jaśminę. Wygrana, czyli koncert Majki Jeżowskiej w Bełchatowie, byłby z pewnością nie lada atrakcją, przede wszystkim dla najmłodszych wychowanków SOS-W, a i wyróżnieniem dla mieszkańców miasta i powiatu. Przypomnijmy, że popularna i bardzo lubiana piosenkarka dla dzieci, Majka Jeżowska, jest w Polsce ambasadorką akcji „Wszystkie kolory świata”.