Środa 24 kwietnia 2024

Wyjazd szkoleniowy po Ziemi Świętokrzyskiej

W dniach 23-25.09.2011r. aktywnie uczestniczący w edukacji ekologicznej przedstawiciele szkół, kół wędkarskich i łowieckich wzięli udział w szkoleniu pn. „Walory przyrodnicze Ziemi Świętokrzyskiej”.

W dniach W dniach 23-25.09.2011r. aktywnie uczestniczący w edukacji ekologicznej przedstawiciele szkół, kół wędkarskich i łowieckich wzięli udział w szkoleniu pn. „Walory przyrodnicze Ziemi Świętokrzyskiej”

Uczestnicy szkolenia zapoznali się z charakterystyką przyrodniczą regionu świętokrzyskiego: Puszczą Jodłową, tj. Łysogóry oraz florą i fauną regionu świętokrzyskiego. Uczestnikom szkolenia została przybliżona tematyka kompleksów leśnych Puszczy   Świętokrzyskiej podczas zajęć terenowych z przewodnikiem leśnym.

Ponadto przedstawiciele grup ekologicznych obejrzeli zbiory paleontologiczne, które są unikalnym w skali światowej świadectwem różnorodności fauny kręgowców lądowych wczesnego triasu sprzed ok. 245 mln lat w Muzeum Nauki i Techniki w Starachowicach.

Jednym z punktów szkolenia była wymiana doświadczeń i wiedzy wśród uczestników szkolenia w zakresie edukacji ekologicznej, ochrony wód i łowiectwa, w czasie której przedstawiciele poszczególnych grup ekologicznych przedstawiali prelekcje na tematy związane z ekologią.

Wydział Ochrony Środowiska,
Rolnictwa i Leśnictwa