Poniedziałek 20 maja 2019

"Wypełnienie" w MCK

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
W sobotni wieczór w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie obyło sie otwarcie wernisażu grupowej wystawy "Wypełnianie". Wernisaż otworzył wystawę czasową, podsumowującą Projekt artystyczny, pn. „Open Call – Wypełnianie" do którego zgłosili się artyści z całego kraju.

“Wypełnianie” to wystawa grupowa siedemnastu artystów:
Pawła Stasiewicza, Izabeli Makockiej, Nadii Markiewicz, Dominiki Surmacz, Joanny Krajewskiej, Justyny Wiśniowskiej, Michała Iwańskiego, Anety Sieniawskiej, Idy Derczyńskiej, Sebastiana Trzoski, Martyny Basty, Gabrieli Basty,  Katarzyny Borelowskiej, Witolda Winka, Katarzyny Wojtas, Kacpra Borka  i Kuby Stępnia.

 
zdjęcie

Wystawione prace zostały umieszczone w przestrzeni Galerii, dawnej kawiarni, sali koncertowej i w korytarzach Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. Prezentowane prace, ukazują różnorodność praktyk i działań artystycznych będących reakcją na impuls w postaci tytułu wystawy jak i prowadzącego do niej otwartego naboru.
W skład ekspozycji wchodzą obrazy, grafiki, fotografie, prace video i audio, rzeźby, instalacje, prace intermedialne i performensy oraz dodatkowe ingerencje wypracowane przez twórców projektu podczas pracy nad nim.
Wystawowe pracę  można oglądać ją w Galerii Miejskiego Centrum Kultury do 23 marca.
Kuratorami projektu są Kuba Stępień i Kacper Borek.
To wydarzenie zostało objęte Honorowym patronatem ​Starosty Bełchatowskiej  Doroty Pędziwiatr.
 

______________________________________________
Zespół PR
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót