Wtorek 23 kwietnia 2024

Wyrazili piękno przyrody poprzez sztukę

31 placówek z powiatu bełchatowskiego zaprezentowało się na Festiwalu Ekologicznej Twórczości Dzieci w  auli ZSP Nr 3 Bełchatowie, który odbywał się 16 i 17 listopada 2016 r. Nagrodę główną wywalczyło Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Bełchatowie za przedstawienie  „Ekoskrzaty ratują świat”.
PG_4
31 placówek z powiatu bełchatowskiego zaprezentowało się na Festiwalu Ekologicznej Twórczości Dzieci w  auli ZSP Nr 3 Bełchatowie, który odbywał się 16 i 17 listopada 2016 r. Do udziału w  kolejnej edycji Festiwalu Ekologicznej Twórczości Dzieci, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, zgłosiło się 15 przedszkoli, 8 szkół podstawowych i 9 gimnazjów z terenu powiatu bełchatowskiego. Łącznie w FETD uczestniczyło blisko 500 dzieci i młodzieży. Nagrodę Grand Prix wywalczyło Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Bełchatowie za przedstawienie  „Ekoskrzaty ratują świat”.

Nagrodzone zostały również następujące placówki:
w kategorii - przedszkola
I miejsce – Publiczne Przedszkole Samorządowe w Kleszczowie
II miejsce – Przedszkole Samorządowe Nr 5 w Bełchatowie
III miejsce – Przedszkole Samorządowe Nr 2 w Bełchatowie

w kategorii – szkoły podstawowe
I miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 9 w Bełchatowie
II miejsce: Szkoła Podstawowa w Kleszczowie
III miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zelowie

w kategorii – szkoły gimnazjalne
I miejsce: Publiczne Gimnazjum Nr 4 w Bełchatowie
II miejsce: Publiczne Gimnazjum w ZSO w Zelowie,
III miejsce: Publiczne Gimnazjum w Domiechowicach

Uroczyste podsumowanie Festiwalu Ekologicznej Twórczości Dzieci i wręczenie nagród odbędzie się  2 grudnia 2016 r. w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Bełchatowie.