Czwartek 25 kwietnia 2024

Wystawa "Książka z autografem"

Od 15 maja 2019 r. Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej j im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie przy ul. Kościuszki 9 będzie można oglądać wystawę pt. „Książka z autografem”.
książka - autograf

Ta niecodzienna ekspozycja, to zbiór książek z autografem znanych osobowości ze świata kultury i sztuki, które gościły w bełchatowskiej bibliotece. Są to wydania sygnowane podpisami m.in. Jerzego Bralczyka, Jacka Cygana, Ewy Wachowicz, czy też specjalne wydanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, które biblioteka otrzymała z okazji Narodowego Czytania 2017 z dedykacją Pani Prezydentowej – Agaty Kornhauser-Dudy. Wśród eksponowanych egzemplarzy znajdują się również książki z dedykacjami od znanych pisarzy dla dzieci i młodzieży.

Warto zobaczyć. Zapraszamy.

----------------------------------------------