Piątek 29 marca 2024

XII Edycja Noworocznego Biegu inoTEM

W dniu 16 stycznia 2021 odbyła się XII Edycja Noworocznego Biegu inoTEM organizowanego przez 12 Drużynę Harcerska TEM. Wydarzenie Patronatem Honorowym objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
główne harcerze
„InoTEM” jest cykliczną imprezą harcerską odbywającą się na terenie miasta Bełchatów i jego okolic. Jest to połączenie gry terenowej i biegu na orientację. Ideą imprezy jest pokazanie dzieciom i młodzieży możliwości aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Uczestnicy poruszając się po mieście i jego okolicy zaliczają kolejne bazy, na których muszą wykazać się wiedzą ogólną i harcerską, umiejętnościami współpracy oraz szybkiego podejmowania decyzji. Ideą imprezy jest również pokazanie dzieciom i młodzieży (zuchom i harcerzom) możliwości aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.
W tegorocznej edycji rywalizowało 50 uczestników na trzech trasach, długością i trudnością dostosowanych do wieku. Pogoda nie rozpieszczała uczestników, ale wszystkie ekipy wytrwale i z entuzjazmem pokonywały swoje trasy.
Najmłodsi uczestnicy imprezy, czyli zuchy podczas Biegu poznawały Bełchatów, odwiedzały charakterystyczne miejsca w mieście i wykonywały zadania z nimi związane. W nagrodę każdy z nich otrzymał sprawność - Przewodnika po Bełchatowie.
Harcerze oraz harcerze starsi zmierzyli się z trasą tematycznie związaną z mitologią nordycką. Na trasie nie zabrakło również typowo harcerskich zadań i takich, które sprawdzały kreatywność uczestników.

Najbardziej wymagającą trasę i najdłuższą pokonywali wędrownicy. Przemierzyli oni Bełchatów i jego okolice wzdłuż i wszerz wykonując najróżniejsze zadania: odtwarzanie zdjęć, malowanie talerzy, nagranie wywiadu. Zwieńczeniem biegu była niedzielna uroczystość rozdania nagród dla zwycięzców Biegu.

Żródło, Foto:12 Drużyna Harcerska TEM