Środa 17 kwietnia 2024

XIII Sesja Rady Powiatu

W Sali Herbowej bełchatowskiego magistratu odbyła się dzisiaj XIII Sesja Rady Powiatu. W programie obrad znalazły się m.in tematy związane z ochroną środowiska i oświatą.

główne
W porządku obrad sesji znalazło się kilkanaście punktów. Natomiast do jednych z najważniejszych można zaliczyć tematy związane ze środowiskiem, bowiem przedstawiono „Raportu z realizacji Programu Ochrony Środowiska Powiatu Bełchatowskiego za lata 2016-2017”. Kolejnym ważnym punktem było rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie szczegółowych warunków umorzenia w całości lub w części łącznie z odsetkami, odroczenia terminy płatności, rozłożenia na raty lub odstępowania od ustalenia opłaty ponoszonej przez rodziców za pobyt dziecka w pieczy zastępczej w zakładzie opiekuńczo-leczniczym, w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym lub w zakładzie rehabilitacji leczniczej.
Najwięcej czasu pochłonęła jednak obszerna informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Bełchatowski w roku szkolnym 2018/2019.

Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji