Czwartek 27 kwietnia 2017

Z wizytą w 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim

Uczniowie klas mundurowych IV Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w Dniu Otwartym koszar oraz uroczystych obchodach święta 7. batalionu kawalerii powietrznej im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego. Uczniowie mogli zapoznać się z funkcjonowaniem jednostki, obejrzeć sprzęt i uzbrojenie wojskowe będące na wyposażeniu batalionu i wykorzystywane w codziennym szkoleniu kawalerzystów.
Młodzież klas mundurowych wzięła udział w uroczystym apelu zakończonym wojskową defiladą oraz pokazem wyszkolenia żołnierzy 7bkpow.

W uznaniu szczególnych zasług na rzecz 7 batalionu kawalerii powietrznej, za współpracę i zaangażowanie w upamiętnianie chluby i chwały 7 Pułku Ułanów Lubelskich odznakę pamiątkową dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Bełchatowie otrzymał Dyrektor szkoły Piotr Mielczarek.
Krzysztof Borowski
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie