Sobota 20 kwietnia 2024

Zabawa w teatr w "Dwunastce"

Międzynarodowy Dzień Teatru, celebrowany na świecie 27 marca, miał swoje godne obchody także w Bełchatowie. Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego zorganizowała z tej okazji Powiatowy Festiwal Teatrzyków Szkolnych dla klas I-III podstawówek. Wydarzenie objęła patronatem honorowym Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski.
glowne
W festiwalu wzięły udział szkoły z terenu powiatu bełchatowskiego, m.in.:SP z Kurnosa, Szkoły Podstawowej nr 8, SP nr 3, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 9 w Bełchatowie, SP nr 12.

Wyniki konkursu:
Grand Prix – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 w Bełchatowie
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Bełchatowie
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8 w Bełchatowie
Wyróżnienie – Szkoła Podstawowa w Kurnosie

Tytuł „Najlepszej aktorki” otrzymały równorzędnie Blanka Płosa z ZSP nr 9, Karolina Aksman z SP nr 12 i Nikola Sztuk z SP nr 12. Tytułu „Najlepszego aktora” jury nie przyznało.