Piątek 29 marca 2024

Zapraszamy na ekologiczne piknikowanie

Przyjazny środowisku, nagrodzony licznymi trofeami za edukację ekologiczną swoich mieszkańców samorząd powiatu bełchatowskiego organizuje 7 września wyjątkowy festyn w centrum Bełchatowa. Wśród atrakcji Eko-pikniku są m.in. występy artystyczne, stoiska ze zdrowymi przekąskami i miodami, konkursy z nagrodami, ciekawe warsztaty.
Wszystko, co zobaczymy, usłyszymy czy posmakujemy na Eko-pikniku, będzie się kręcić wokół darów i piękna natury, zachęcania do troski o przyrodę i promocji zdrowego jedzenia i stylu życia. Ta inicjatywa bełchatowskiego starostwa, realizowana cyklicznie od siedmiu lat, wpisuje się w działania edukacji ekologicznej mieszkańców, docenione takimi nagrodami dla powiatu, jak np. Lider Edukacji Ekologicznej, Powiat Przyjazny Środowisku, Mecenas Ekologii.

7 września br. na scenie przy Gigantach Mocy wystąpi łącznie osiemdziesięciu młodych wykonawców, czy to jako soliści, czy w zespołach. Piękno naszej planety chwalić będą w swoim muzycznym repertuarze również dorośli artyści. Wystąpią Promienie Bełchatowa, Ale Babki i Moderato. Zapowiada się prawdziwy festiwal, który istotnie będzie rywalizacją i walką o nagrody. Ich łączna wartość to blisko 8 tysięcy złotych (kino domowe, mikrowieża, radioodtwarzacz, kamera sportowa, tablet, pendrive, długopis 3D). Należy dodać, że w tej puli są także trofea dla laureatów konkursu plastycznego. Około 30 prac pod hasłem „Stwórzmy parasol ochrony dla ratowania przyrody Ziemi” zostanie w najbliższym czasie poddanych ocenie jury. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Eko-pikniku.