Wtorek 23 kwietnia 2024

Zapraszamy na VII Piknik Stowarzyszeń

Starosta Bełchatowski Waldemar Wyczachowski zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe działające na terenie powiatu bełchatowskiego do wzięcia udziału w VII PIKNIKU STOWARZYSZEŃ.
Dotychczasowe edycje Pikniku cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że zrodził się pomysł, by impreza przybrała charakter cyklicznych corocznych spotkań przedstawicieli III sektora ze społecznością lokalną.
Celem Pikniku jest zaprezentowanie mieszkańcom miasta i powiatu bełchatowskiego profilu organizacji i podmiotów działających na rzecz środowiska lokalnego.

głowne
VII Piknik Stowarzyszeń odbędzie się 25 sierpnia 2018 roku o godz. 15.00 na Placu Narutowicza przy Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie.

Wśród wielu atrakcji nie zabraknie:
- promowania idei krwiodawstwa,
- nauki udzielania pierwszej pomocy w zatrzymaniu krążenia z użyciem defibrylatora AED, w zadławieniach, oparzeniach,
- toru przeszkód w alkogoglach,
- animacji, gier i zabaw dla dzieci, malowania buziek,
- degustacji domowych wypieków i potraw,
- wystawy fotografii,
- pokazów rękodzieła, w tym wyrobów wykonanych przez osoby niepełnosprawne,
- własnoręcznych dekorowanie gipsowych odlewów,
- zawodów w strzelaniu do celu,
- koncertu muzycznego Stowarzyszenia "Towarzystwo Przyjaciół Grocholic i Okolic",
- zdjęć z Gryfinem - maskotką Powiatu Bełchatowskiego
- losowania nagrody Starosty wśród odwiedzających Piknik

Wszystkie organizacje pozarządowe chcące pochwalić się swoimi działaniami na rzecz najbliższego otoczenia i zainteresowane wzięciem udziału w Pikniku, proszone są o zgłaszanie się do pełnomocnika ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi w Starostwie Powiatowym
p. Moniki Selerowicz drogą mailową na adres mselerowicz@powiat-belchatowski.pl lub telefonicznie pod numerem 603-414-732.