Czwartek 28 marca 2024

Zapraszamy na wernisaż

Zapraszamy na wystawę fotografii Magdaleny Drac-Tatoń w PGE Giganty Mocy pt. „Traktat o …”. Otwarcie wernisażu w piątek, 10 maja, o godz. 18.00 w galerii „Na piętrze”.
glowne
Magdalena Drac-Tatoń jest założycielką firmy Megmar, tworzącej nowoczesne technologie  dla różnych sektorów przemysłowych. Z wykształcenia chemik, ukończyła prestiżową Akademię Łomonosowa w Moskwie. Przy projektowaniu i wdrażaniu swoich produktów zwraca szczególną uwagę na innowacyjność rozwiązań, ekologię i ochronę środowiska. Łączy działalność prowadzonej przez siebie firmy z realizacją inicjatyw charytatywnych oraz sportowych. Ceni ciekawą literaturę, muzykę i teatr. Wśród jej zainteresowań znajdują się także sztuki wizualne, w szczególności fotografia – urodę otaczającego ją świata stara się uchwycić w obiektywie aparatu.  Odnajduje siebie w podróży i fotografii podróżniczej,  w której chce się dzielić energią, a także historią danego miejsca.Spotkania z pasjonatami z Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego stanowią cenną motywację do rozwijania tych zamiłowań.

Lena i Mikołaj Lasota wystąpią w mini koncercie towarzyszącym otwarciu wystawy fotograficznej Magdaleny Drac-Tatoń pt., „Traktat o …”. To rodzeństwo pochodzące z Bełchatowa. Absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Bełchatowie, Lena w klasie skrzypiec, Mikołaj w klasie fortepianu. Od lat pasjonują się muzyką i zawsze biorą udział we wszystkich szkolnych wydarzeniach. Wykonają następujące utwory:
– Kortez – „Hey Wy”
– Lady Gaga i Bradley Cooper „Narodziny Gwiazdy”
– Adele – „Skyfall”
Andrzej Juchniewicz