Czwartek 25 kwietnia 2024

Zdobywali wiedzę naturalnie

Ponad dwadzieścia wyjazdów do miejsc ciekawych przyrodniczo i będących skarbnicą wiedzy o prawach natury finansowało bełchatowskie starostwo w ciągu ostatnich tygodni. Wzięło w nich udział w sumie ponad pół tysiąca uczniów.
glowne
Celem ekologicznych wypraw są miejsca, w których można w ciekawy i aktywny sposób zdobyć wiedzę. Placówki oświatowe chętnie korzystają z pomocy samorządu powiatu, który co roku przeznacza spore środki na takie formy edukacji. W tym roku jest to 70 tysięcy złotych. Dzieci i młodzież pojechały dzięki temu do m.in. Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie. Skansenu Rzeki Pilicy oraz Grot Nagórzyckich w Tomaszowie Mazowieckim, Muzeum w Nieborowie oraz Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, ogrodów zoologicznych we Wrocławiu i Borysewie, Stajni Lusi w Konarzewie, experymentarium w Łodzi, arboretum w Rogowie.

Szkoły czy placówki oświatowe zainteresowane wsparciem finansowym wyjazdów edukacyjnych w nowym roku szkolnym powinny do 31 sierpnia złozyć wniosek opisujący dane przedsięwzięcie. Szczegółowych informacji udziela referat ds. edukacji ekologicznej w bełchatowskim starostwie (44 635 86 06).