• Informujemy, że w związku z remontem sieci teleinformatycznej oraz remontem pomieszczeń Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru, Referat ds. Ewidencji gruntów i budynków od 22 czerwca 2017 r. zostaje przeniesiony na I piętro w budynku głównym starostwa . Zadania realizowane przez Referat, a obejmujące w szczególności aktualizację i udzielanie informacji z ewidencji gruntów i budynków , w tym wydawanie wypisów i wyrysów odbywać się będzie w pokoju nr 100. ∗
Piątek 28 lipca 2017

Zielono Nam będzie...

Można już odliczać godziny do startu pierwszego w tym roku powiatowego rajdu rowerowego, który organizuje bełchatowskie starostwo i Załoga Rowerowa „Zgrzyt”. Pierwsza rowerowa wycieczka startuje już w najbliższą sobotę, 13 maja o godz. 13.00.
- Gwarantujemy miłą atmosferę, ciekawe widoki i miejsca powiatu, aktywne spędzenie wolnego czasu i poznawanie inspirujących ludzi – zachęca Monika Michel, koordynator Zespołu ds. Promocji starostwa. - Starty naszych tegorocznych ośmiu wypraw jak zawsze w soboty, jak zawsze spod budynku starostwa i jak zawsze z dobrym nastrojem.
Wzorem dwóch poprzednich lat i w tym roku mieszkańcy powiatu mogą uczestniczyć w bezpłatnych wyprawach rowerowych, których trasy zaplanowane są po ciekawych przyrodniczo, krajobrazowo czy historycznie okolicach. Każdy rajd ma ustaloną trasę i umowny kolor, symbolicznie nawiązujący do charakteru wyprawy.
- 16 lat naszego doświadczenia w organizacji rajdów rowerowych owocuje ciekawymi trasami, często ukazującymi nieznane dla większości zakątki naszego regionu – mówi Maciej Kuszneruk z Załogi Rowerowej „Zgrzyt”. - Na ten rok przygotowaliśmy łącznie 300 kilometrów tras.
Rajdy cieszą się niegasnącą popularnością. To atrakcyjna forma aktywnego wypoczynku. Potwierdzają to jego uczestnicy w wieku od kilku do nawet ponad siedemdziesięciu lat!
- Od początku uczestniczę w rajdach organizowanych przez starostwo i jestem bardzo zadowolona z takiej propozycji spędzania wolnego czasu – mówi Danuta Grabska – Stasiak. - Zbieramy grupę seniorów i mile spędzamy czas, poznając ciekawe fakty historyczne i przyrodnicze dotyczące naszego powiatu. Jazda na rowerze dobrze robi na kondycję, a tempo jazdy dostosowane jest zarówno do młodych jak i starszych osób.