• Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗

Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
Link
1 + 2 =
Aż dwie drużyny zza granicy stanęły na podium VII Ogólnopolskiego Turnieju Curlingowego o Puchar Starosty Bełchatowskiego. Na tafli powiatowego lodowiska w lodowych szachach, jak nazywa się curling, rywalizowało 36 drużyn z Polski i Europy. Pierwsze miejsce zajęła drużyna POS Łódź Monkey Man.
zajawka

Drugie miejsce wywalczyli zawodnicy z Butnskala Team ze Słowenii, natomiast trzecie reprezentacja Guerera Bratislavia ze Słowacji. W turnieju brały udział również trzy ekipy z Bełchatowa. Najwyżej uplasował się zespół BKC Bełchatów Gentelmen, który zajął 15. miejsce. 18 miejsce zajęła drużyna BKC Bełchatów Bielczatki, a 34. drużyna PZD Bełchatów.

- Stopień przygotowania naszych corocznych rozgrywek jest wysoki, dlatego wiele drużyn chce uczestniczyć w turnieju – mówi Marcin Kubat, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. - W tym roku ze względu na ogromne zainteresowanie drużyn musieliśmy dokonać losowania, bo gdyby dać szansę wszystkim chętnym, to turniej trwałby około tygodnia – śmieje się dyrektor.

Powiatowe lodowisko w Bełchatowie posiada najlepszy w Polsce i jeden z dwóch w kraju, sezonowy zewnętrzny tor curlingowy. Jednak na czas turnieju cały obszar tafli został wydzielony dla curlerów. Od 5 grudnia lodowisko jest otwarte dla łyżwiarzy.